معرفی سفیر یا نمایندگی
اخبار > ایران خواهان روابط مستحکم با کشورهای آمریکای لاتین است


  چاپ        ارسال به دوست

رییس جمهوری در دیدار سفیر جدید شیلی:

ایران خواهان روابط مستحکم با کشورهای آمریکای لاتین است

حجت الاسلام والمسلمین دكتر حسن روحانی روز سه شنبه و پس از دریافت استوار نامه سفیر جدید شیلی گفت: شرایط حاكم بر نظام بین الملل اقتضا می كند كه كشورها برای توسعه همكاری های اقتصادی و حل مسایل امنیتی با یكدیگر همكاری كنند.
رییس جمهوری ادامه داد: ایران و شیلی به عنوان كشورهای در حال توسعه در خصوص مسایل جهانی اهداف مشتركی دارند و می توانند در مجامع بین المللی با رایزنی بیشتر، همكاری بهتری داشته باشند.
دكتر روحانی ضمن استقبال از تصمیم دولت شیلی برای تاسیس سفارت در تهران گفت: بدون تردید اراده سیاسی دولت های دو كشور در جهت توسعه روابط سیاسی، اقتصادی و علمی است و با توجه به حسن سابقه ای كه ملت های دو كشور از یكدیگر دارند می توان شاهد حركت رو به رشدی در این زمینه ها بود.
«كریستین باروس ملت» سفیر جدید اکرودیته شیلی در تهران نیز در این دیدار با ابلاغ سلام گرم رییس جمهوری كشورش به دكتر روحانی ، عزم و اراده سانتیاگو برای گسترش روابط فی مابین را یادآور شد و گفت كه در دوران مسئولیت جدیدش، تمام مساعی خود را برای ارتقای همكاری های دوجانبه به كار خواهد بست.
وی با اشاره به برنامه كشورش برای راه اندازی سفارت در تهران، از برگزاری جلسات مشورتی میان مسئولان وزارت خانه های دو كشور خبر داد و گفت: رییس جمهوری شیلی خواهان ایجاد روابط مستحکم میان تهران – سانتیاگو است.


٠٥:٣٢ - 1393/08/21    /    شماره : ٣١٤٤٠٣    /    تعداد نمایش : ٦٧٥خروج
وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو