معرفی سفیر یا نمایندگی
بخش فرهنگی علمی

 

وضعیت روابط فرهنگی دوجانبه

از آنجا که عرصه برای انجام فعالیت های فرهنگی در شیلی فراهم بوده و عموماً این نوع فعالیت ها نیز با استقبال خوبی مواجه می شود، سفارت جمهوری اسلامی ایران در سانتیاگو طی سال های اخیر برنامه های متنوع فرهنگی را در جهت افزایش سطح شناخت و آگاهی جامعه شیلی نسبت به فرهنگ غنی و تمدن تاریخی ایران، تنویر افکار عمومی نسبت به واقعیت های جاری در ایران و کاهش حساسیت های تبلیغاتی منفی علیه کشورمان انجام داده است. در این راستا، نمایشگاه های فرهنگی متعددی از جمله برگزاری هفته فیلم در دانشگاه کاتولیک، هفته فرهنگی در دانشگاه شیلی، نمایشگاه فرهنگ و هنر ایران در دانشگاه اوتم، نمایشگاه تمدن هزاران ساله و کهن ایران از گذشته تا امروز در دانشگاه سانتا توماس، نمایشگاه های فرهنگی آثار هنری، عکس و صنایع دستی ایران در شهرهای لاکالرا و کولینا و ... برگزار شده است.

همچنین در راستای فراهم آوردن زمینه های همکاری های دانشگاهی و تبادلات علمی و فرهنگی چهار یادداشت تفاهم همکاری بین دانشگاه تهران با چهار دانشگاه شیلی شامل: دانشگاه شیلی، دانشگاه سانتیاگو شیلی، دانشگاه سانتا توماس و دانشگاه علوم انفورماتیک به امضاء رسیده است. در راستای برقراری قرارداد خواهرخواندگی میان شهرهای ایران با شیلی، در جریان سفر شهردار شهر پورتمونت شیلی به ایران، قرارداد خواهرخواندگی میان این شهر و شهر رامسر امضاء گردید.

علاوه بر این، در راستای معرفی جاذبه های گردشگری ایران، سفارت جمهوری اسلامی ایران در سانتیاگو تلاش نموده از طریق هماهنگی و همکاری فعال با مراکز گردشگری و مسافرتی در شیلی، ضمن معرفی جلوه های مختلف فرهنگ، تاریخ، تمدن و جاذبه های گردشگری ایران، زمینه های جلب گردشگران شیلیایی و راه اندازی تورهای مسافرتی به ایران را فراهم نماید و افزایش آمار سفر گردشگران به ایران طی سال های اخیر نیز مؤید این فعالیت ها می باشد.

 

 

وزارت امورخارجه | رواديد الكترونيك | تماس با ما | ساعات كار اداري | گالری تصاویر | نقشه سایت | جستجو